CONTENTOVÁ PĚTKA: LEDEN

1 února, 2019

V lednu se mi tu sešla pěkná obsahová partička.

No, posuďte sami.

1. Eugene the Egg x Kyllie Jenner

Vajíčko válcuje sociální sítě a poskytlo exkluzivní rozhovor časopisu HYPEBEAST! Může to být ještě lepší? A naprosto se ztotožňuji s jejich názorem, proč jsou z toho všichni nadšení.

“ In an Internet age where the proliferation of information and imagery has become exhausting, Eugene is a welcome break. No party affiliation. No brand affiliation. No hidden agenda. Just the Egg.”

Pokud někomu uteklo, o čem tu vlastně píši, tak 4. ledna se na instagramovém účtu @world_record_egg objevila fotka obyčejného vajíčka s jediným cílem porazit dosavadní rekord nejlajkovanější fotky s 18 miliony thumbs up. Držitelka rekordu BYLA Kylie Jenner. Světe div se, na konci měsíce má obyčejné vajíčko přes 50 milionů lajků.

autor fotografíí: EDDIE LEE/HYPEBEAST

A ? mánie nemá konce.  

Burberry se svezlo na hypu kolem vajíčka a od promovali si jeho prostřednictvím uvedení kolekce SS19.
Ústřední motivem  kampaně SS2019 značky Ami jsou slepice a vajíčka.
A v novoročním filmu od Applu jsou pointou hádejte co?

autor fotografíí: Mark Peckmezian

2. Different is beautiful

Minulou neděli, ještě před tím, než na Super Bowl zazněla americká hymna, odvysílala Coca Cola nový spot. Záměrně si poprvé od roku 2006 Coca Cola vybrala právě tento vysílací čas, protože  svým animovaným spotem chtěla připomenout akt NFL hráče Colina Kaepernica, který si během hymny v roce 2016 poklekl, aby dal najevo nesouhlas s rasovými a sociálními nerovnostmi ve společnosti. Za animovaným filmem “A Coke is a Coke” stojí agentura Wieden & Kennedy Portland, která s Colinem natočila spot pro Nike “Dream Crazy”. 60 sekundami se prolíná voiceover inspirovaný úryvky z knihy Andyho Warhola “The Phylosophy of Andy Warhol” a rozehrává se příběh o nás o všech a o Coca Cole, která jen potvrzuje, že jsme navzdory našim rozdílům, všichni stejní.

 Adidas Yung ft. COMIC SANS 

O tomto netřeba číst, ale vidět a zavzpomínat.  

4. Gillette + MeToo

We Believe: The Best Man Can Be je sto procentně nejdiskutovanější reklamou tohoto měsíce. Pokrytectví stranou, jak psal Markething.cz, tak i Gillette má za sebou trochu jinak laděné claimy. Třeba ten z roku 2006: “You look, they smile. You win, they go home.” Společnost se mění a značky na to reagují. Vybrat si ale téma MeeToo, které je od první chvíle mediálně kontroverzním tématem je dle mého názoru obdivuhodné. Já a věřím, že mnozí zákazníci z mladší generace chtějí vidět reklamy velkých značek, které pracují s politickými tématy jako je rasismu, práva menšin, životní prostředí a jasně tak komunikují svůj postoj. A doufám, že minimálně polovině lidí z těch 27 milionů, které reklamu na Youtube vidělo došlo, že celá tato reklama není útokem, ale je o pozitivních/dobrých vzorech, kterými každý člověk chce být. Komentáře pod videem jen dokazují smysl této reklamy.

5. ZAOSTŘENO NA IOKO

Mám takovou svou větu:  “Až mi bude 30, tak…si koupím brýle z IOKO optiky.” Ne že bych je nechtěla už teď, ale mám pocit, že s brýlemi, které mi vybere Danka Prekopová, budu ten skutečný adulhood zvládat úplně jednoduše. Toto je nový LOOKBOOK ze Slovenského Národného Muzea. 

Photo: Jakub Gulyás photography
Styling: Jakub Straka
Models: Daniel Kordik, Dana Prekopova
Design Collaboration: Nastassia Aleinikava

UNTIL NEXT TIME

BUĎME TÝM
Začněme už dnes