CONTENTOVÁ PĚTKA: DUBEN

5 května, 2019

1. Bonding time

 

Pustíte si první díl a nebudete vědět přestat. Seriál Bonding od Netflixu je zábavný, osvobozující a boří nejedno tabu. Já jsem celý seriál zhlédla za jeden večer a očekávám další sérii. Dílů není moc a mají maximálně do 25 minut. Malý teaser: Je o studentce psychologie, která pracuje jako domina a o gay kamarádovi alias jejím novým asistentem v nejednom sexuálním dobrodružství. Trailer vás namotá, uvidíte.

V mnoha částech jsem si myslela, že je natočený na základě knižní předlohy SLUTEVER, kterou jako svůj deník napsala Karley Sciortino. Knihu jsem si přivezla z New Yorku a doporučuji každé ženě. Je velmi osvobozující, nejenom že se snaží redefinovat slovo slut a fenomen slut-shamingování napříč společností, ale také trefně dává dole dvojité standardy, které platí pro může a ženy. Jazyk a popis je velmi explicitní, přeci jen, je to kniha psaná v první osobě o tom, co znamená být domina, praktikovat BDSM, nebo být sugar baby.  Ať Karley popisuje cokoliv, hlavním atributem je konsensualita. Mimo jiné si přečtete její sloupky na téma vztahů a sexu pro americký Vogue, díky kterým jsem na Karley před pár lety natrefila a nebo SLUTEVER videa, která točí pro VICE. Překvapivě jsou o sexu. 

 

2. Bra shopping

 

Krátký film Unclasped sleduje změnu vztahu mezi matkou a dcerou. kterou v podání režisérky Aella Jordan-Edge nastartoval nákup podprsenek. Každá z žen prochází změnami a snaží se s nimi vyrovnat. Matka se vyrovnává s dospíváním své dcery a změnou, kterou prochází její vlastní tělo. Dcera naopak hledá samu sebe a objevuje svou sexualitu.  Film prostřednictvím ženských charakterů reflektuje téma sexuality, body-image, identity a dynamiky vztahu na úrovni matka-dcera.

3. Instagram bez <3

 

Ano, ano a ještě jednou ANO. Instagram právě na kanadských uživatelích testuje, jak se změní jejich uživatelské chování potom, co se v aplikaci přestanou zobrazovat lajky u fotek. Srdíčkovat budeme moct  i nadále, ale žádné číslo se nám pod fotkou neukáže a já věřím, že to může přinést jen svobodu a uvolnění v tom, jaký obsah budeme sdílet. Možná bude o dost autentičtější, ale především a to zdůrazňuje i vedení instagramu, nebude jeho uživatelům způsobovat stres a v některých případech dokonce úzkost.  Narovinu, kdo z nás, kdo má a nebo měl profil na instagramu se nikdy nezaobíral tím, jak vypadá jeho feed, nebo kolik má nová fotka liků, nebo jaké aplikace použít. Zažili jsme to všichni a přitom by to měla být zábava a to je to, co si připomínám. Někdy totiž mám chuť věci sdílet, ale občas mi to připadá jako ta nejzbytečnější věc na světě a ptám se, koho to zajímá? Ale možná moje starší já se bude chtít zpětně podívat na to. co bylo a buď nebude rozumět tomu, že taková doba existovala, a nebo bude nostalgicky vzpomínat.

Pardon, trochu jsem si potrepkala, ale věřím, že by tato změna mohla být nová éra instagramu bez porovnávání, měření úspěchů a hlavně bez stresu.

 

4. V síti

 

Trailer na nový dokumentární film V síti jsem viděla někdy na začátku dubna, tedy cirka měsíc před tím, než byla oficiálně spuštěná hithit kampaň. V studiu plaftik jsme pomáhali animovat titulky, takže se k nám dostal ještě surový materiál, sestříhaný do finální podoby to ano, ale ještě s konkrétními obličeji oněch predátorů.  Byl to velmi silný zážitek plný znechucení a pocitu bezmocnosti. Třetina dětí ve věku 11-13 let přichází do styku se sexuálním zneužíváním na síti, rodiče o tom nevědí, na škole se o tom nemluví a já věřím, že po odvysílání tohoto dokumentu bude. Vznikne i sestřih upravený o explicitní pasáže vhodný pro odvysílání na školách, aby se o tom mohlo mluvit, diskutovat a děti varovat a naučit je rozpoznat, co je přátelský vztah a co už je daleko za hranicí.

Za dokumentem stojí Hypermarket Film, který v roce 2004 natočili Český sen,  “první českou filmovou realitu”, jak to producenti nazývají. Natáčení probíhalo v koprodukci s Českou televizí a pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, právníka a kriminalisty se specializací na kyberkriminalitu. Producenti Vít Klusák a Barbora Chalupová našli tři ženy starších 18 let, ale vypadající nevinně a mladě. Vytvořili jim nové identity, ve studiu postavili dětské pokoje a na seznamkách vytvořili profily. A vše se začalo. Zprávy a fotky na sebe nenechali dlouho čekat. Je to silné.

Podívejte se, sdílejte a když můžete, tak i přispějte.

 

5. Dream Crazies

 

Přestože je to dva měsíce stará reklama, tak stále mám husí kůži, když se na ni dívám. Takže tady musí být.

 

UNTIL NEXT MONTH

FOLLOW ME
If you like
This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for monika_kraft needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page