CONTENTOVÁ PĚTKA: BŘEZEN

6 dubna, 2019

1. Pop by Zuzana Kubíčková

Zuzana Kubíčkova se snaží ke svým kolekcím a jejich prezentaci přistupovat poměrně netradičně. Na fashion weeku má často speciální formu prezentace a s tím spojenou i lokaci. Od všech ostatních řekněme minimalistických návrhářů je snadno odlišitelná ženskostí až romantičností. Minulý týden v rámci FW představila svou novou kolekci značky POP v prostorách prezidentského apartmá v hotelu Four Seasons, ke které vznikla i tato série fotek od fotografky Anny Kovačič. Také tam vidíte estetiku podobnou té Tima Walkera?

 

2. Důvěrný vztah

Girls in Film je stránka a komunita, která spojuje ženy ve filmovém průmyslu a pravidelně zveřejňuje jejich poslední filmové počiny. Ten, který jsem vybrala do březnové contentové pětky je od Jeannie Nguyen a myslím, že vztah, který zobrazuje zarezonuje s každým z nás. Protože ho důvěrně poznáme.

3. Může být smrt dobrá?

Smrt není lehké téma. Už jen to spojení smrti a lehkosti je jakýsi podivný oxymóron. Nový slovenský film Dobrá smrt od režiséra Tomáše Krupy je ale ještě o něco dál. S odstupem sleduje několik posledních dní dvaasedmdesátileté Jenette, která trpí svalovou dystrofií a  dobrovolně se rozhodla ukončit svůj život. S rozhodnutím Jenette jsou v kontrastu emoce a názory ostatních členů rodiny, kteří se snaží její rozhodnutí jak pochopit, tak i zvrátit. Filmem se nese myšlenka, zdali svůj život vlastníme a máme právo rozhodnout o jeho skončení, a nebo je to přesně naopak, že život vlastní nás. Tento vnitřní dialog povede asi každý sám, ale já bych ráda měla možnost se svobodně rozhodnout.

4. Všechny podoby rodiny

Rodina je všechno a je jedno jakou má podobu.  Muž a žena, nebo dvě ženy a nebo dva muži. Značka Ralph Lauren chce být vůči všem jejím podobám inklusivní a ukázala to v nové jarní kampani na POLO.

5. Hornbach se svezl na vlně stereotypu

Upřímně jsem přemýšlela, zdali mám tuto reklamu s vámi vůbec sdílet. Contentová pětka, tak jak si ji já představuji, by měla reflektovat mou estetiku a obsah určité úrovně. A nová reklama na Hornbach nesplňuje ani jedno. Přesto je tady, protože bych si přála, aby co nejvíce lidí vidělo a pochopilo, že narativ použitý v novém spotu, není příliš šťastný.  Hornbach “vůni jara” pojal po svém a to doslova. Kutilství šmrncnuté fetišismem je pro mě dost neuchopitelný koncept. Celá reklama se veze na stereotypech, které nevrcholí pointou, ale končí jen dalším stereotypem daleko za čarou. Snaha šokovat se zřejmě podařila, ale úplně prvoplánově. Možná to někoho rozesměje a pobaví, ale pokud někdo půjde trochu víc do hloubky, tak pochopí, že toto je vlastně dost nepovedená reklama.

UNTIL NEXT MONTH